Księgarnia, która rozdaje książki za darmo

8109979880_6dca81c453_kCieszą się mieszkańcy Montrealu, nie ma bowiem nic lepszego od prezentów książkowych – a te postanowiła sprawić im jedna z miejscowych księgarni. Bledną przy tym oferty sklepów „wszystko za 5zł”, w tym przypadku wszakże mamy do czynienia z promocją „wszystko za darmo”. Ale skąd taki pomysł? Czyżby księgarnia pozbywała się swoich zasobów przed zamknięciem? A może to jakiś happening? Albo umowa ze skupem makulatury? Nic z tych rzeczy.

Zasady są proste: wchodzimy do księgarni, przeglądamy jej zasoby, a następnie wybieramy to, co nas interesuje i idziemy do kasy. Nie, zaraz. W sklepie nie ma kasy, więc po prostu wychodzimy. Ot i cała filozofia. Warto przy tym nadmienić, że zgromadzone przez księgarnię zapasy są dość obszerne – znajdziemy wśród nich zarówno powieści, literaturę faktu, komiksy jak i materiały naukowe czy słowniki. Wszystko zostało oczywiście przekazane w formie darowizny od tych, którym książki nie były już potrzebne.

Mieszkańcy Montrealu mogą korzystać z tej wyjątkowej okazji do czwartego września. Jeśli jesteście w okolicy, koniecznie odwiedźcie to miejsce na rue Valdombre.

 

günlerden cuma pazarı.

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Feyza Ülker Korkmaz. (@feyzaulkerr)

 

Źródło: MTL Blog | Fot. Melissa Cuppett via flickr

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!