Poczytaj za darmo w metrze

Nie od dziś wiadomo, że najlepszym sposobem na zabicie czasu podczas podróży komunikacją miejską jest książka. Nie żaden tam smartfon czy tablet, a tradycyjna, papierowa i pachnąca książka. Względnie ta elektroniczna, w końcu różni się jedynie formą, kwintesencja pozostaje ta sama. Z takiego założenia wyszły władze Nowego Jorku, które postanowiły, że czas najwyższy udostępnić pasażerom coś ciekawego do czytania podczas podróży metrem.

6103377087_da98a56c5c_bAkcja została nazwana „The Subway Reads” (innymi słowy: metro czyta) i zorganizowana wspólnie z wydawnictwem Penguin Random House. Można by sądzić, że pasażerom udostępniono stare lub nieinteresujące tytułu, ale nic bardziej mylnego! Metro zapewnia bezprzewodowy dostęp do zasobów, które robią wrażenie. Wśród tytułów znajdziemy na przykład opowiadanie Lee Childa „High Heat” czy klasykę spod pióra Edgara Allana Poe’go.

Dlaczego to się opłaca? Choćby dlatego, że Penguin udostępnia także obszerne fragmenty 175 swoich książek – kto chce, może się z nimi zapoznać, a potem zakupić pełną wersję. Procent od sprzedaży zainkasuje MTA, czyli właściciel metra.

Akcja będzie trwała przez osiem tygodni i skorzystać można będzie z niej na 175 stacjach. Dlaczego tylko na nich? Dlatego, że „tylko” tyle oferuje bezpłatny dostęp do WiFi. Władze Nowego Jorku zapewniają jednak, że do końca roku wszystkich 278. stacji będzie oferowało taką możliwość.

 

Źródło: New York Post | Fot. LindsayEnsign via flickr

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!