Nowa książka E.L. James

fifty-shades-darkerWszystkich tych, którzy są spragnieni kolejnej odsłony erotycznej epopei możemy uspokoić – zbliża się ona wielkimi krokami. Niestety nie jest to zupełnie nowa pozycja, E. L. James bowiem odcina kolejny kupon od popularności swojej serii. W swojej poprzedniej książce, zatytułowanej enigmatycznie Grey, przybliżyła nam… znaną już historię, choć tym razem z punktu widzenia tytułowego bohatera.

Teraz idzie dalej. Ale niewiele dalej, bo zbliża się publikacja Ciemniejszej strony Greya z punktu widzenia Christiana.

Tak, to prawdziwy tytuł, nie zmyśliliśmy go na potrzeby artykułu. Jest to więc fabularnie ten sam materiał, który pierwotnie znalazł się w drugim tomie oryginalnej trylogii. I biorąc pod uwagę sukces ostatniej książki, E. L. James nie musi martwić się tym, jak czytelnicy odbiorą kolejny taki zabieg. Bestseller jest na dobrą sprawę murowany. W tydzień sprzedało się milion egzemplarzy, choć krytycy nie pozostawili na tej pozycji suchej nitki. Planowana data publikacji to najprawdopodobniej 2017 rok, by zbiegła się ona z premierą następnej odsłony ekranizacji.

O jego powstaniu autorka poinformowała na Facebooku w dniu urodzin swojej bohaterki, publikując dwie strony z nowej powieści. Dodała, że wie, iż czekamy przede wszystkim na trailer nowego filmu, ale w międzyczasie, by uczcić urodziny Any, możemy przeczytać fragment.

 

A swoją drogą trailer też już się pojawił:

 

Źródło: The EW

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!