Pierwsze szczegóły serialu na podstawie „Mrocznej wieży”

Od kiedy dowiedzieliśmy się, że producenci kinowi i telewizyjni w końcu wzięli się za najbardziej epickie dzieło Stephena Kinga, obgryzaliśmy paznokcie niemal jak podczas czytania jego najstraszniejszych powieści. Najpierw wszystkich nas zelektryzowały wieści o obsadzeniu Matthew McConaugheya w roli szwarccharakteru, a potem Idrisa Elby w roli rewolwerowca. Teraz pojawiają się kolejne ciekawe informacje.

wizard-and-glassCo najważniejsze, w serialu pojawi się Idris Elba, a więc otrzymujemy potwierdzenie spójnego uniwersum kinowo-serialowego. Przypomnijmy, że film, który zapoczątkuje całą serię, wchodzi do kin siedemnastego lutego przyszłego roku. Pierwszy sezon serialu ma być zaś adaptacją tomu pt. Czarnoksiężnik i kryształ. Producenci planują, że zamknie się on w dziesięciu, być może trzynastu odcinkach.

Rozpoczęcie zdjęć planowane jest na 2017, natomiast pierwszy odcinek będziemy mogli obejrzeć w 2018 roku. Spekuluje się, że ze względu na mroczny charakter serialu, w grę wchodzić będzie albo kablówka, albo stacja emitująca seriale online. Mówi się w tym kontekście o Netflixie, z którym firma producencka odpowiedzialna za Mroczną wieżę już współpracowała przy okazji House of Cards.

Oprócz Elby wystąpi Tom Taylor, który wcieli się w Jake’a Chambersa (wcześniej oczywiście zobaczymy go w tej roli w filmie kinowym). Akcja serialu skupiać się będzie głównie na nich, i rozgrywać ma się wiele lat przed wydarzeniami pokazanymi w filmie. Z tego też względu Elba podzieli się rolą z innym aktorem, który zagra młodszego Rolanda. Udział McConaugheya nie został potwierdzony.

 

Źródło: The EW

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!