Amazon daje klientom książki za darmo

Niektóre sny czytelników się spełniają – a przynajmniej te, które związane są z darmowymi książkami. Amazon robi prezent swoim klientom, którzy mają wykupiony dostęp do usługi prime membership, i oferuje im bezpłatnie pozycje, za które zwykli śmiertelnicy muszą płacić. Warto przy tym wspomnieć, że nie chodzi o dawno zapomniane powieści lub dzieła anonimowych autorów. Nic z tych rzeczy.

16107480329_006bd0c8d3_kWprawdzie do okresu świątecznego pozostało jeszcze trochę czasu, ale takim prezentem z pewnością warto się zainteresować. W darmowej ofercie znalazło się bowiem przeszło tysiąc książek, między innymi Hobbit Tolkiena, Harry Potter od J.K. Rowling czy thriller Czerwona jaskółka Jasona Matthewsa. Dla tych, którzy szykują się na świąteczne wyjazdy, też się coś znajdzie – w ofercie są przewodniki Lonely Planet.

Amazon wprawdzie nie podaje wszystkich tytułów, ale zapewnia, że będą mieścić się we wszystkich gatunkach. Od książek o gotowaniu, przez pozycje sportowe, aż po literaturę faktu i dzieła z najwyższej półki. Co trzeba zrobić, by z takiego dobrodziejstwa skorzystać? Jeśli ma się wykupioną usługę, nic.

A jeśli się nie ma? Oferta prime kosztuje 99 dolarów rocznie, a oprócz darmowych książek gwarantuje Amerykanom dwudniową dostawę i dostęp nie tylko do segmentu książkowego, ale także innych – tzw. Prime Video, Prime Music o Prime Photos. Rzecz jest więc kompleksowa, a nam pozostaje żałować, że w Polsce nie mamy jeszcze dostępu do analogicznych usług. Wydaje się jednak, że niebawem może się to zmienić – jeśli nie za sprawą wciąż rozszerzanych pól działania Amazona na świecie, to może poprzez rodzime sieci. Na razie empik proponuje nam spersonalizowane zniżki w ramach swego nowego programu, ale kto wie – może za jakiś czas któraś firma także zrobi nam przedświąteczny prezent w postaci darmowych książek?

Źródło: Newserz | Fot. Mark Mathosian via flickr

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!