Wyciekł zwiastun „Mrocznej Wieży” Stephena Kinga

Wszystko wskazuje na to, że niebawem zobaczymy pierwszy oficjalnie ogłoszony trailer Mrocznej Wieży Stephena Kinga – po internecie krąży już bowiem wersja nieoficjalna. Choć producenci dwoją się i troją, by usuwać ją z kolejnych serwisów, idzie im jak po grudzie. Jak dobrze wiadomo, co raz pojawi się w sieci, już w niej pozostaje. Nie dziwi zatem fakt, że można przekonać się, o co cały szum, choćby tutaj.

zrzut-ekranu-2016-10-11-o-15-42-59Co możemy zobaczyć w samym zwiastunie? Przede wszystkim wszystkich głównych bohaterów. Pojawia się Jake, którego losy przynajmniej na początku śledzić będziemy we współczesności – jest też antagonista grany przez Matthew McConaugheya oraz główna postać, czyli nie kto inny, jak ten, który nie zapomniał oblicza swego ojca. Roland. I trzeba przyznać Elbie, że już w jednej krótkiej scenie pokazuje, iż jego interpretacja rewolwerowca może stać się czymś, co zapadnie nam w pamięć na długie lata.

Do tego przygrywają nam nostalgiczne i niepokojące dźwięki „Behind Blue Eyes”, co wydaje się adekwatnym tłem dla post-apokaliptycznej wersji, którą Stephen King zaczął opowiadać w 1982 roku. Od tamtej pory powstało osiem tomów, a fani przez długie lata czekali, aż któreś studio podejmie się przeniesienia cyklu na ekran. W końcu to Sony zakasało rękawy, dzięki czemu już 13 stycznia zobaczymy pierwszą odsłonę Mrocznej Wieży w kinach. Po tym będziemy mogli delektować się serialem, producenci bowiem tworzą wspólne, Kingowskie uniwersum, na wzór tego, które funkcjonuje w świecie Marvela.

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!