J. K. Rowling donosi o nowej książce!

Tego typu książkowe wieści lubimy najbardziej! Jakie konkretnie? A oczywiście takie, że ulubiony pisarz lub pisarka pracuje nad nową powieścią. Dziś zaskoczyła nas twórczyni Harry’ego Pottera – wprawdzie historia młodego czarodzieja dobiegła końca, ale nie oznacza to bynajmniej, że Rowling przestała pisać.

2556161263_c358347322_oWręcz przeciwnie…

Podczas rozmowy z jednym z czytelników na Twitterze, autorka ujawniła nieco swoich planów na przyszłość i zdradziła, nad czym obecnie pracuje. Zacznijmy więc od tej drugiej sfery – otóż J. K. Rowling poinformowała, że kończy prace nad scenariuszem do drugiej części filmowej historii z Fantastycznymi zwierzętami, ale nie li tylko!

Więcej informacji zawdzięczać możemy czytelnikowi, który wykazał się uporem, dopytując, co z pisaniem nowych książek. Rowling odpisała, że „dosłownie” robiła to przed momentem, tym samym potwierdzając, że pracuje nad nową powieścią. Temat oczywiście szybko się rozwinął, a pisarka ujawniła, że w najbliższej przyszłości wyda nie jedną, a dwie książki. Jedną pod własnym nazwiskiem, drugą jako Robert Galbraith.

Druga z tych książek z pewnością będzie kolejną odsłoną przygód Cormorana Strike’a, ale co z pierwszą? Rowling na razie nie zdradza szczegółów. Ujawniła jedynie, że nie będzie to historia z Newtem Scamanderem – ten bowiem pojawiać się będzie wyłącznie w filmach.

Źródło: TIME | Fot. Ken Schwarz via flickr

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!