Na jakie ekranizacje czekamy w 2017 roku?

morderstwo-w-orient-expressie-b-iext43194406Do kogo będzie należał 2017 rok, jeśli chodzi o ekranizacje książek? Odpowiedź wydaje się oczywista. Autor, który dotychczas doczekał się już niezliczonych adaptacji, uderzy ze zdwojoną siłą, a Hollywood zatrzęsie się w posadach. O kim mowa? I z jakiej okazji? Oczywiście o Stephenie Kingu. A powód jest niebagatelny – w przyszłym roku ukaże się cały szereg produkcji opartych na jego twórczości.

Festiwal horroru rozpocznie się w lipcu, a konkretnie dwudziestego ósmego, kiedy to premierę będzie miała Mroczna Wieża. Jedenastoletniego Jake Chambersa zagra Tom Taylor, a słynnego rewolwerowca Idris Elba. W rolę antagonisty wcieli się zaś Matthew McConaughey. Na kolejną produkcję na bazie Kingowskiej prozy nie trzeba będzie długo czekać – To zadebiutuje bowiem na początku września. Jako klauna Pennywise’a zobaczymy Billa Skarsgårda – a pierwsze plakaty każą sądzić, że może być to doprawdy kultowa rola.

Ale to nie wszystko. Doczekamy się także ekranizacji prozy Dennisa Lehane’a – a konkretnie drugiego tomu z Joem Coughlinem pt. Nocne życie. Za kamerą stanie Ben Affleck, który napisał także scenariusz. I który zagra główną rolę. Zapowiada się świetne historyczne widowisko.

Nie zabraknie także wrażeń dla wielbicieli klasycznych kryminałów. Drugą młodość przeżywać będzie bowiem Morderstwo w Orient Expressie pióra Agathy Christie. Obsada wygląda doprawdy imponująco, a ciekawostką jest fakt, że za reżyserię odpowiadać będzie Kenneth Branagh, znany z wcielania się w pewnego współczesnego, kultowego dochodzeniowca – Kurta Wallandera. W obsadzie są same znane nazwiska – Johnny Depp, Michelle Pfeiffer, Daisy Ridley, Michael Pena, Judi Dench, Josh Gad, oraz Penelope Cruz. Z pewnością jest na co czekać.

Źródło: Ruff Stuff

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!