Nocleg w książkach

book-and-bed-hostel-1Book and Bed Hostel brzmi dobrze, a wygląda jeszcze lepiej. Jak sama nazwa wskazuje, pojawiło się miejsce, w którym wiele książkowych moli będzie mogło zrealizować jedno ze swoich marzeń, a mianowicie nocleg pośród książek. Jak to możliwe? Oczywiście w najprostszy możliwy sposób, czyli dzięki noclegowi w bibliotece.

Tę ciekawą inicjatywę podjęto w dwóch japońskich miastach, Tokio oraz Kioto. Za noc zapłacimy cztery i pół tysiąca jenów, czyli czterdzieści dolarów (w przeliczeniu na złotówki według obecnego kursu to niewiele ponad 160zł, a więc cena wcale niewygórowana). Na przesadnie wysoki standard nie możemy liczyć, miejsce bowiem wymusza pewne ustępstwa – takie jak współdzielona toaleta czy brak ścian. Od sąsiadów odgrodzą nas jednak kurtyny, co powinno zagwarantować nieco prywatności.

book-and-bed-hostel-9Ale przecież nie o prywatność chodzi, a o wyjątkowość tego miejsca. Nocując w tokijskim hostelu będziemy otoczeni niemal dwoma tysiącami książek, będziemy mogli wspinać się po drabinkach, by dostać się do zbiorów z najwyższej półki, a w naszym „pokoju” skorzystamy z odpowiednio przygotowanego miejsca do czytania.

Hotel zobaczyć można tutaj. A po obejrzeniu nic nie stoi na przeszkodzie, by zacząć planować wyjazd…

Źródło: Web Urbanist

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!