Powstanie serial HBO na podstawie powieści Gillian Flynn

ostre-przedmioty-b-iext44122086Od jakiegoś czasu Hollywood wybitnie interesowało się powieścią Ostre przedmioty spod pióra Gillian Flynn. Planowano film pełnometrażowy i przez długi czas wszystko wskazywało na to, że możemy liczyć na blockbuster zbliżony do Zaginionej dziewczyny. Ostatecznie jednak plan się zmienił. Teraz wiemy już, że dojdzie do ekranizacji pod postacią serialu – a zobaczymy go na antenie HBO.

Główną rolę zagra Amy Adams, spodziewać możemy się zatem aktorstwa na najwyższym poziomie – szczególnie, że postać głównej bohaterki daje duże pole do popisu. Przypomnijmy, że jest to dziennikarka, która właśnie opuściła szpital psychiatryczny i wraca w swe rodzinne strony, by opisać morderstwo dwójki młodych dziewczyn. Co stanie jej na drodze? Przede wszystkim ona sama.

Reżyserią zajmie się Jean-Marc Vallée, znany m.in. z Dallas Buyers Club oraz serialu Big Little Lies. Zdjęcia rozpoczną się już niebawem, a nakręconych ma zostać osiem odcinków. Premiera przewidywana jest na 2018 rok. Więcej szczegółów na razie nie podano, ale jedno jest pewne – jeśli producentom uda się oddać mrok czający się w powieści Flynn, czeka nas prawdziwa, niepokojąca i kryminalna uczta na ekranie.

Źródło: Collider

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!