Autor „Marsjanina” stworzy serial

Andy Weir sprawdził się jako self-publisher, a potem autor wydający w tradycyjnym modelu. Teraz spróbuje sił w nieco innej konwencji, przygotowując scenariusz dla serialu, który wyemituje stacja CBS. Produkcja będzie opierała się na fabule związanej z – jakżeby inaczej – kosmosem. Wszystko wskazuje na to, że akcja rozgrywać będzie się zarówno na Ziemi, jak i w przestrzeni kosmicznej. Ma się bowiem skupiać na grupie astronautów oraz naukowców NASA nowej generacji.

9743030610_462f40be12_kProdukcja będzie nazywać się „Mission Control” i wszystko wskazuje na to, że pierwszy sezon skupi się na pewnej kluczowej misji, która poszła nie tak, jak powinna. Wszystko za to idzie jak najlepiej w karierze samego Weira – nie dość, że pracuje nad kolejną książką, to jeszcze wraz z Ridleyem Scottem przygotowuje film w gatunku hard SF.

Czego jednak możemy spodziewać się po serialu? Jeśli pierwsze dzieło Andy’ego Weira może być jakimś wyznacznikiem, to z pewnością realizmu. To właśnie ten element stał się jego znakiem rozpoznawczym po publikacji Marsjanina i biorąc pod uwagę, że tym razem bierze na warsztat NASA, wydaje się, że będzie chciał to powtórzyć.

Jedno wiemy na pewno – czas jest odpowiedni dla takiego serialu. Kolejne misje przynoszą coraz więcej odkryć, teleskopy pracują na pełnych obrotach, a my właściwie kilka razy w miesiącu jesteśmy zalewani falą nowych wiadomości związanych z przestrzenią kosmiczną. Teraz pozostaje czekać na wieści od tego, który na powrót zainteresował Ziemian czerwoną planetą…

Źródło: The Verge | Fot. Billy Brown via flickr

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!