Ekranizacja Harry’ego Pottera i Przeklętego Dziecka?

Od kiedy po raz pierwszy na deskach teatru zagrano Harry’ego Pottera i Przeklęte Dziecko, a książka trafiła do masowej sprzedaży, pojawiały się sugestie, jakoby było to jedynie preludium do większego, kinowego uderzenia. Zarówno autorka, jak i osoby zaangażowane w projekt milczały, ale w końcu sama J. K. Rowling zabrała głos w sprawie. Rzecz jasna za pośrednictwem Twittera, czyli tak, jak zwykła to robić od pewnego czasu.

28528236190_13a041503c_kZrobiła to zresztą w charakterystycznym dla siebie stylu. Podkreśliła, że wie, iż wielu czytelników w Stanach szuka pocieszenia po inauguracji Donalda Trumpa na czterdziestego piątego prezydenta, ale musi zdementować pogłoski o hipotetycznej nowej trylogii. Dodała, że nie ma w nich krzty prawdy.

Fani autorki nie powinni jednak czuć się zaniedbani, Rowling pracuje bowiem nad nowym materiałem książkowym. Jedna powieść pojawi się pod pseudonimem (pisarka podpisze się jako Robert Galbraith, więc zapewne chodzi o kolejny tom ze Strikiem), drugą natomiast opublikuje już pod własnym. Niewiele więcej wiadomo – oprócz tego, że któraś z tych książek jest związana z dziełem pewnego holenderskiego malarza, Harmena Steenwycka. Obraz, o którym mowa to Martwa natura: alegoria marności ludzkiego życia.

Wracając jednak do samego tweeta, warto podkreślić, że Rowling zdementowała pogłoski o „nowej trylogii”… nie wspomniała nic o pojedynczym filmie.

Źródło: The EW | Fot. SunnyDayStarryNight via flickr

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!