Nowa książka Johna Grishama na wakacje

Niekwestionowany lider w gatunku thrillerów prawniczych zapowiada nową pozycję – zawiodą się jednak ci, którzy oczekują kolejnej powieści na miarę Firmy czy Czasu zabijania. Tym razem chodzi bowiem o lekturę na plażę – wakacyjny thriller, który z prawem nie będzie miał wiele wspólnego.

9780385543026Najnowsza książka będzie już trzydziestą w dorobku Grishama, a nosić będzie tytuł Wyspa Camino. W Stanach Zjednoczonych ukaże się w czerwcu, w Polsce będziemy musieli poczekać na nią nieco dłużej – najpierw bowiem trafi do nas Demaskator (czyli tytuł osadzony mocniej w tym, z czego najlepiej znamy Grishama).

Akcja Wyspy Camino rozgrywa się w lecie i rozpoczyna od kradzieży manuskryptów F. Scotta Fitzgeralda. Złodziej ma zamiar sprzedać je na czarnym rynku, a za jego ujęcie odpowiadała oczywiście FBI. Ale nie tylko – swoje własne śledztwo wszczyna także młody pisarz, który szybko trafia na znaczący trop.

Wydawca Grishama podkreśla, że to niezwykle ciekawa pozycja, rzuca bowiem sporo światła na cały rynek książki. Dodaje także, że autor przeszedł sam siebie – a biorąc pod uwagę, jak dobrze poznał sferę, o której pisze, można mniemać, że nie są to przesadzone słowa. Oprócz tego na jesieni z pewnością pojawi się kolejny thriller prawniczy, Grisham bowiem przyzwyczaił czytelników, że co roku o tej porze otrzymują od niego kolejną dawkę sądowych emocji.

Źródło: The EW

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!