Pokazano okładkę nowej książki Stephena Kinga

Gdzie się czytelnik nie obejrzy, tam Stephen King. Jakiś czas temu pisaliśmy o jego planach powieściowych na 2017 rok, co rusz zza oceanu docierają do nas informacje o kolejnych ekranizacjach i tworzeniu spójnego, serialowo-filmowego uniwersum, a teraz dojdzie do tego nowela, którą Król Horroru popełnił ramię w ramię z Richardem Chizmarem.

gwendys-button-box-cover-high-resAkcja rozgrywa się w skądinąd znanym Castle Rock, które dla Kinga jest chyba jak drugi dom. Ostatnim razem pisarz zawitał w nim w Sklepiku z marzeniami, a tym razem w podróż do tego miejsca nie udaje się sam, a wespół z innym autorem horrorów. Współautor pozycji Gwendy’s Button Box jest wprawdzie w Polsce niezbyt znany, ale warto podkreślić, że książka bez niego by nie powstała – King miał bowiem pomysł na fabułę, rozwinął ją, ale… nie wiedział, jak dojść do jej finału. Pomysł podsunął mu właśnie Chizmar.

Castle Rock było tłem opowieści takich jak Martwa strefa, Cujo czy też Mroczna połowa – w tym wypadku jednak cofniemy się w przeszłość, ta historia bowiem będzie chronologicznie pierwsza (jeśli nie liczyć opowiadania pt. Ciało).

Opis książki: (za: StephenKing.pl)

Istnieją trzy drogi prowadzące do Castle View z miasteczka Castle Rock: Trasa 117, Pleasant Road i Schody samobójców. Każdego dnia latem 1974 roku dwunastoletnia Gwendy Peterson wybierała schody podtrzymywane na mocnych, żelaznych śrubach nad klifem. Na szczycie schodów Gwendy łapała oddech, słyszała krzyki bawiących się dzieciaków. Z oddali słychać uderzenie kija bejsbolowego, to ćwiczący członkowie Ligi seniorów przed charytatywnym meczem z okazji Święta Pracy.

Pewnego dnia ktoś obcy woła do Gwendy: „Hej dziewczynko. Podejdź tu, pogadamy sobie.” Na ławce siedzi mężczyzna w czarnych dżinsach, czarnym płaszczu i białej koszuli rozpiętej pod szyją. Na głowie ma mały czarny kapelusz. Nadejdzie czas gdy kapelusz ten zacznie pojawiać się w koszmarach Gwendy.

Na rynku amerykańskim książka ukaże się w maju nakładem Cemetary Dance, a poniżej zobaczyć można rozkładówkę okładki.

gwendys-dj-copy

Źródło: The EW

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!