Jojo Moyes pracuje nad nową książką!

Marzec to z pewnością miesiąc urodzaju dla wszystkich fanów powieści obyczajowych – a już szczególnie dla entuzjastów Jojo Moyes i jej serii z Louisą Clark. Okazuje się bowiem, że w przyszłym roku możemy liczyć na kolejną książkę w tym niezwykle popularnym cyklu. Do tej pory ukazały się Zanim się pojawiłeś oraz Kiedy odszedłeś – przy czym ten pierwszy tytuł zyskał niesamowity rozgłos po ekranizacji z Emilią Clarke w roli głównej.

zanim-sie-pojawiles-b-iext37994285W nowej powieści Lou Clark wyjeżdża do Nowego Jorku, gdzie będzie musiała podjąć decyzję, czy zostawia za sobą dawne życie i rozpoczyna nowe, czy zamierza trzymać się przeszłości. Autorka podkreśla, że zawsze wiedziała, iż jeśli zdecyduje się wydać drugi tom, napisanie trzeciego będzie tylko kwestią czasu. Od początku widziała bowiem całą tę historię jako trylogię.

Pisarka i dziennikarka dodaje, że powrót do losów Lou był dla niej niesamowitym przeżyciem, a rzucenie jej w wir nowych okoliczności, w nowym kraju oraz domu pełnym sekretów, dodało pracy nad książką dodatkowych emocji.

Kiedy konkretnie możemy spodziewać się publikacji? Przyjdzie nam poczekać około roku, autorka bowiem zapowiedziała, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, trzecia część cyklu trafi na półki księgarń wiosną dwa tysiące osiemnastego roku.

Źródło: The EW

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!