Oto jest! Pierwszy zwiastun serialu na podstawie „Mgły” Kinga

Na ten dzień czekaliśmy od dawna. Stacja Spike opublikowała zwiastun serialu na podstawie jednego z najgłośniejszych opowiadań Stephena Kinga, Mgły. Produkcja swą premierę będzie miała już 22 czerwca – i przed nią niełatwe zadanie, wielu fanom ma bowiem jeszcze w pamięci udaną adaptację Franka Darabonta z 2007 roku. Nie wspominając już o samym pierwowzorze, który wystarczająco wysoko zawiesza poprzeczkę.

Adaptacja rozpoczyna się podobnie jak jej literacki fundament, producenci zaznaczają jednak, że odnajdziemy w niej zupełnie nowych bohaterów, którzy mają wstrzyknąć nieco niepewności i świeżości w znaną nam fabułę. Zmiany były według nich konieczne, bo opowiadanie Kinga właściwie rozgrywa się w jednym miejscu, co przy formacie serialu byłoby raczej niewykonalne.


 

Jedną z głównych postaci jest Eva Copeland, grana przez aktorkę znaną z Wikingów – Alyssę Sutherland. Obok niej wystąpi Morgan Spector, którego widzieliśmy wcześniej w Person of Interest i który w Mgle będzie grał męża Evy. Producenci ostrzegają (a może zachęcają?) widzów, twierdząc, że w ich wersji zobaczymy znacznie więcej seksu niż w książkowym pierwowzorze. Głównym motywem pozostanie jednak wymiar sprowadzający się do thrillera psychologicznego i zła, które czeka we mgle…

Źródło: The EW

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!