James Patterson bierze się za literaturę faktu

Najpoczytniejszy pisarz literatury sensacyjnej i globalny fenomen spod znaku amerykańskiego thrillera zabiera się za kolejną gałąź literatury – tym razem napisze książkę opartą na faktach, a konkretnie na historii Aarona Hernandeza. W USA to imię i nazwisko zna każdy, kto śledzi doniesienia medialne, Hernandez bowiem był gwiazdą NFL, ligi futbolu amerykańskiego, którego skazano za zabójstwo.

6235447929_53d085c8a4_bAle to nie to w całej sprawie jest najgłośniejsze. Opinię publiczną w Stanach zelektryzowała niedawna wieść, że Aaron Hernandez popełnił w więzieniu samobójstwo. Było to niewiele ponad tydzień temu, ale Patterson najwyraźniej czasu nie traci. O zamiarach autora poinformowało pod koniec tygodnia jego wydawnictwo, Little, Brown.

Książka ma stanowić próbę odpowiedzi na to, czym w istocie jest historia Hernandeza – pisarz ma zamiar prześledzić jego drogę ku sławie oraz późniejszy, głośny upadek. Patterson opisze, jak gwiazdor NFL dorastał w Connecticut, dostał się do drużyny Uniwersytetu Florydy, a potem podpisał profesjonalny kontrakt warty 40 milionów dolarów. Ostatecznie Patterson przeanalizuje samo przestępstwo – czyli zabójstwo, za które Hernandez został skazany (jak również dwa inne, od których go uniewinniono).

Aaron Hernandez odebrał sobie życie w wieku 27 lat. Patterson podkreśla, że był to człowiek o wielkim potencjalne i talencie, który zaczynał od zera i stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych sportowców w Stanach. Autor dodaje, że to właśnie dlatego postanowił napisać tę książkę – i że spróbuje odpowiedzieć w niej na pytanie: co poszło nie tak?

Pozycja ma ukazać się w 2018 roku.

Źródło: The EW | Fot. Parker Anderson via flickr

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!