J. K. Rowling przeprasza za zabicie jednego z kontrowersyjnych bohaterów

Jak co roku na początku maja, autorka Harry’ego Pottera wspomina słynną Bitwę o Hogwart. Robi to zwyczajowo za pomocą Twittera, choć konkretna forma upamiętnienia tej batalii przybiera różną formę. Raz towarzyszy temu rozrzewnienie, raz nieco humoru, innym razem odkrycie nieznanej nam dotychczas karty z historii. J. K. Rowling nigdy jednak o rocznicy nie zapomina – ani o tym, by zaskoczyć czytelników.

4879706500_b15d14c91a_bW tym roku zrobiła to, przepraszając za to, że w rzeczonym starciu pozbawiła życia postać, która niekoniecznie jest faworytem fanów serii. O kogo chodzi? O Snape’a, rzecz jasna. Po tweecie – jak można było się spodziewać – wybuchła dyskusja na temat bohatera, który darzył protagonistę wyjątkowo intensywnym uczuciem (nienawiści, gwoli ścisłości).

Większość fanów przyjęła z wyrozumiałością wyznanie Rowling, znaleźli się jednak także tacy, którzy wybrali drogę zaprzeczenia. W ich tweetach przeczytać mogliśmy, że autorka tak naprawdę nie przeprosiła za zabicie Snape’a. Warto przy tej okazji dodać, że w poprzednich latach zdarzało się jej wyrazić skruchę za odebranie życia Fredowi Weasleyowi oraz Remusowi Lupinowi. Na kogo przyjdzie pora w następnej kolejności? To okaże się za rok, drugiego maja.

Zrzut ekranu 2017-05-02 o 16.14.57

Źródło: The Guardian | Fot. Pierre Metivier

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!