Gwiazda „Jak poznałem waszą matkę” pisze powieść

Jason Segel, znany swego czasu przede wszystkim z roli w głośnym sitcomie Jak poznałem waszą matkę, ma teraz szansę zaistnieć jako pisarz – wszystko wskazuje bowiem na to, że aktor pisze powieść w gatunku young adult. Biorąc pod uwagę, jak szerokie uznanie i rozgłos przyniosła mu rola Marshalla Eriksena, wydawca z pewnością już zaciera ręce.

9445411469_1b10b2bea9_kSegel współtworzy książkę z Kirsten Miller, a pozycja nazywać będzie się Otherworld. Co więcej, ujawniono, że będzie to początek trylogii. O jakim gatunku możemy mówić? Z pewnością szeroko pojmowanym science-fiction, fabuła ma być bowiem osadzona w przyszłości i dotyczyć wyjątkowo wciągającej, futurystycznej gry. Wydaje się, że skądś ten scenariusz już znamy, ale biorąc pod uwagę kreatywność Segela w innych projektach, można spodziewać się, że wprowadzi na rynek nieco świeżości.

Sam aktor podkreśla, że będzie to po części mityczna przygoda i opowieść o miłości, a po części historia, która ma służyć jako ostrzeżenie. Inspiracją dla napisania Otheworld była wiadomość, że jedna z ulubionych gier Segela z dzieciństwa zostaje przygotowana jako remake w wersji VR.

Nie jest to pierwszy raz, kiedy Jason Segel wchodzi na rynek książkowy. Wcześniej jednak nie stało się to za sprawą powieści, a pozycji przeznaczonej dla dzieci o wymownym tytule Koszmary! Znalazła się ona na liście bestsellerów New York Timesa, co samo w sobie świadczy o tym, jak nośne jest nazwisko aktora. Teraz jednak target ma być zupełnie inny – i zobaczymy, jak oceni pracę Segela.

Oczekiwania są tym większe, że książka z pewnością będzie porównywana do wielkiego hitu Player One Ernesta Cline’a – tam także mamy do czynienia z bardzo zbliżoną fabułą. Do tego warto pamiętać, że Segel jest już zaprawiony w bojach ze słowem pisanym – odpowiadał bowiem za kilka scenariuszy filmowych.

Premiera w USA przewidziana jest na 7 listopada.

Źródło: io9 | Fot. Rach via flickr

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!