To już pewne – będzie nowy serial na podstawie prozy Martina

Słuchy na ten temat chodziły już od dawna, ale oficjalnego potwierdzenia brakowało – teraz wiemy jednak, że stacja o wdzięcznej nazwie Syfy zamówiła pilot nowego serialu, opartego na noweli George’a R. R. Martina, twórcy Gry o Tron. Stacja znana jest już z szeregu adaptacji, w tym także bardzo udanych, jak niedawne The Expanse, stanowiące adaptację serii Jamesa S. A. Coreya o tym samym tytule (Ekspansja).

nightflyers_poster_01Tym razem na warsztat trafiła nowela pt. Żeglarze nocy, a wieści na ten temat zaczęły pojawiać się już od maja. Nie jest to pierwszy raz, kiedy to dzieło Martina doczeka się ekranizacji – już w 1987 roku Jeff Buhler stworzył telewizyjną adaptację tej pozycji. Jest to opowieść o próbie nawiązania kontaktu z obcymi – próbie, której na obrzeżach Układu Słonecznego podejmuje się kilkuosobowa grupa, składająca się z naukowców oraz potężnego telepaty. Ostatecznie członkowie grupy w sobie nawzajem zaczynają upatrywać jednak wrogów, a całe przedsięwzięcie staje się walką o przeżycie.

Co ciekawe, stacja ma zamiar zrobić użytek ze scenariusza przygotowanego przez Jeffa Buhlera – a jej włodarze podkreślają, że to świetna robota, łącząca klasyczny horror science-fiction z wielowymiarową, psychologiczną rozprawą na temat tego, jak daleko sięga ludzkie szaleństwo. Biorąc pod uwagę ostatnie produkcje Syfy, można liczyć na wysoki poziom – stacja bowiem próbuje wejść na nowy poziom, m.in. dzięki prequelowi Supermana pt. Krypton, nad którym wciąż trwają prace.

Nie pozostaje nic innego, jak czekać na efekty – i mieć nadzieję, że produkcja okaże się tak ciekawa, jak ta emitowana przez HBO.

Źródło: Variety

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!