Serialowe adaptacje, na które czekamy

Seriale oparte na powieściach robią wokół siebie coraz więcej szumu – i to nie bez powodu, wydaje się bowiem, że każda kolejna produkcja cechuje się coraz większym rozmachem i stoi na coraz wyższym poziomie. Udowodniło to ostatnio Hulu, tworząc doprawdy ciekawą, uwspółcześnioną adaptację Opowieści podręcznej spod pióra Margaret Atwood, na wysokości zadania stanęła także stacja Starz, świetnie oddając pokrętny klimat Amerykańskich bogów Neila Gaimana. Niedawno na nowej platformie Spike TV debiutowała Mgła Stephena Kinga, zbliża się także Pan Mercedes… ale wymieniać można by bez końca. Skupmy się więc na tym, co niebawem przed nami.

7874663322_4b5c52f948_oTerror od Dana Simmonsa. Mówiło się o tym już od dawna, a ekranizację tę wiązano nawet z Ridleyem Scottem. Teraz okazuje się, że doczekamy się serialu – a obejrzeć będzie można go na antenie stacji AMC, która niedawno zaadaptowała m.in. Syna Philippa Meyera. Odcinków w sumie będzie dziesięć, a na zobaczenie pierwszego możemy liczyć jeszcze w tym roku.

– Ostre przedmioty od Gillian Flynn. Po tym, czego dokonała Zaginiona dziewczyna, można chyba z czystym sercem rzec: jeśli ten serial nie odniesienie sukcesu, to żaden tego nie uczyni. W roli głównej zobaczymy Amy Adams, a za produkcję odpowiada znana z wysokiej jakości dzieł stacja HBO. Ta opowieść o walce z wewnętrznymi demonami głównej bohaterki będzie liczyć osiem odcinków. Data premiery nie jest jeszcze znana, ale można spodziewać się, że podobnie jak Terror, pierwszy odcinek pojawi się w tym roku.

– Wołanie kukułki od J.K. Rowling. Co się dzieje, kiedy siły łączą potęgi z USA i Wielkiej Brytanii? Przekonamy się o tym za jakiś czas, kiedy przyjdzie nam obejrzeć adaptację kryminalnej prozy autorki Harry’ego Pottera. Tego ambitnego zadania podjęły się stacje HBO oraz BBC, w roli głównej zobaczymy świetnego Toma Burke’a.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Z pewnością na Alienistę Caleba Carra, którego wyemituje stacja TNT, oraz na Mindhuntera – produkcję Netfliksa, za którą odpowiadają, uwaga, uwaga, David Fincher oraz Charlize Theron (jest to opowieść o oddziale specjalnym FBI, zajmującym się seryjnymi zabójcami – materiałem źródłowym jest książka z 1979 roku pt. Mind Hunter: Inside the FBI’s Elite Serial Crime Unit).

Źródło: CheatSheat.com | Fot. Diego Albero Román via flickr

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!