George R. R. Martin zaangażował się w produkcję nowego serialu

Krytycy autora Pieśni Lodu i Ognia nieraz zarzucają mu, że zamiast pracować… cóż, właściwie robi wszystko inne. Domagają się, by poświęcił się całkowicie pisaniu nowego tomu swojego słynnego cyklu i dostarczył go nam jak najszybciej, wraz z odpowiedziami na wiele palących pytań. Martin zapewnia przy każdej okazji, że praca posuwa się naprzód i pochłania całą jego uwagę – okazuje się jednak, że to nie do końca prawda, bo pisarz zaangażował się także w… nowy projekt telewizyjny.

Who Fears DeathTym razem George Martin jednak nie będzie odpowiadał za treść, przyjął bowiem rolę producenta wykonawczego pewnego serialu. Jakiego? Rzecz jasna mieszczącego się w szeroko pojętym fantasy. Pierwowzór pochodzi spod pióra Nnedi Okorafor, nigeryjskiej pisarki, która w 2011 roku otrzymała zań prestiżową World Fantasy Award. Powieść nosi tytuł Kto się boi śmierci, a jego akcja osadzona jest w post-apokalitycznej wersji Sudanu.

Okorafor poinformowała w mediach społecznościowych, że prawa do projektu zakupiło HBO, a serial znajduje się obecnie na etapie preprodukcji. Martin zaś podkreślił, że poznał Nigeryjkę kilka lat temu i od tamtej pory pozostaje wiernym fanem jej twórczości. Dodaje, że ma ona wyjątkowy talent i oryginalny styl, co sprawia, że jej dzieło jest czymś, co nawet w złotej erze telewizyjny będzie stanowiło swoiste novum.

Mimo obaw towarzyszących niektórym fanom Gry o Tron, zaangażowanie Martina nie wpłynie na jego pracę nad szóstym tomem serii – angaż ma być niewielki, a sam autor nie będzie odpowiedzialny za stworzenie scenariusza do któregokolwiek z odcinków. Jego nazwisko z pewnością jednak pomoże w promocji serialu, który zapowiada się dość ciekawie. Szczególnie gdy weźmiemy pod uwagę, że bohaterowie w dystopijnej, sudańskiej przyszłości Okorafor mają nadprzyrodzone moce…

Źródło: CNN

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!