Dwie nowe książki ze świata Harry’ego Pottera w tym roku

Mija dwadzieścia lat od wydania Harry’ego Pottera i Kamienia Filozoficznego, a zatem wydaje się całkowicie uzasadnione, że wydawca J. K. Rowling nas rozpieszcza. W tym roku z okazji okrągłej rocznicy Bloomsbury przygotował dla fanów młodego czarodzieja nie lada gratkę – jesienią pojawią się bowiem dwa tytuły bezpośrednio z nim związane.

7351781134_d1934ceaf4_kPaździernikowa data nie jest przypadkowa, bo to właśnie w tym miesiącu w British Library ma pojawić się tematyczna wystawa na cześć wielotomowego dzieła Rowling – książki zaś mają dopełniać to wydarzenie. Pierwszą z nich będzie Harry Potter: Historia magii, dzięki której będzie można przekonać się, jak dokładnie wyglądają przedmioty wykładane w Hogwarcie. Drugą natomiast Podróż przez historię magii – w niej poznamy zatem nieco przeszłości świata, w którym przyszło żyć Harry’emu, a także prześledzimy, jak powstawały zaklęcia, fantastyczne zwierzęta, a także sami czarodzieje.

Nie otrzymamy zatem żadnej nowej historii, a wydawca utrzyma trend systematycznego budowania całej otoczki wokół właściwej historii. Jednych to nie zadowala, inni podkreślają, że każda kolejna pozycja – jakkolwiek luźno związana z J. K. Rowling – sprzedaje się jak ciepłe bułeczki, zatem istnieje duży popyt.

Ciekawym akcentem okołoksiażkowym jest też kampania na popularnej platformie crowdfundingowej, w myśl której grupa ludzi niezwiązanych z autorką i wydawnictwem zbiera środki na… otwarcie tematycznego pubu w Londynie. Wszystko wskazuje więc na to, że w najbliższych latach nie tylko dostaniemy kolejne tytułu uzupełniające uniwersum, ale także będziemy mieli okazję wypić jakiś magiczny napój w stolicy Wielkiej Brytanii…

Źródło: Evening Standard | Fot. Kingsley Huang via flickr

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!