Nadchodzące seriale na podstawie powieści

W ostatnim czasie seriale telewizyjne coraz częściej bazują na mniej lub bardziej głośnych powieściach, windując je na listy bestsellerów i tworząc nowe popkulturowe hity. Za wymowny przykład może służyć 13 Powodów Jaya Ashera, ale to jedynie kropla w morzu. Większość z nas zna wiele pozostałych, które tworzą ten niezgłębiony ocean, ale na jakie tytuły, o których głośno jeszcze się nie mówi, warto czekać? Sprawdźmy.

Colson-Whitehead-Podziemna-kolej-4Na pierwszy ogień niech pójdzie Podziemna kolej Colsona Whiteheada. Autor zyskał szerokie uznanie za granicą, a u nas za jego wydanie odpowiada Wydawnictwo Albatros. O książce można przeczytać w jednym z artykułów na naszych łamach, jest ona dostępna od czerwca w księgarniach – ale na serial będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Z pewnością warto, za produkcję odpowiada bowiem Barry Jenkins, reżyser oraz scenarzysta uhonorowanego Oscarem obrazu „Moonlight”.

Bez echa z pewnością nie przejdzie serial Niezgodna, oparty na cyklu książek Veroniki Roth. Po sukcesach na dużym ekranie, przyszedł czas na reboot całej serii w postaci serialu – i wydaje się, że to dobra decyzja, biorąc pod uwagę popularność innych dystopii young adult opartych na książkach (jak chociażby „The 100” na podstawie powieści Kass Morgan).

A skoro już o YA mowa, warto zwrócić uwagę na Maggie Stiefvater – pisarkę, która święci coraz większe sukcesy za oceanem. Do formy serialu zaadaptowany zostanie jej cykl Król Kruków, w Polsce wydawany przez W.A.B i nie cieszący się przesadnym zainteresowaniem – najpewniej jednak zmieni się to niedługo po premierze serialu na antenie stacji SyFy. Warto także wspomnieć, że nie jest to jedyna produkcja, która będzie czerpać z twórczości amerykańskiej pisarki – trwają bowiem prace nad adaptacją innego jej cyklu.

Ostrzyć sobie zęby można także na Ostre przedmioty bazujące na powieści Gillian Flynn. Produkcja tego serialu trwa już od długiego czasu, miewała lepsze i gorsze chwile, ale teraz wszystko jest na jak najlepszej drodze, byśmy niebawem obejrzeli Amy Adams w głównej roli.

A tymczasem już jutro w Stanach debiutuje dziesięcioodcinkowy Pan Mercedes na podstawie kryminalnej serii Stephena Kinga.

Źródło: Bustle

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!