Już niebawem zobaczymy Cormorana Strike’a

Tym razem nie będzie magii – przynajmniej nie w tej postaci, do której przyzwyczaiły nas ekranizacje innej serii spod pióra J.K. Rowling. Zbliża się bowiem adaptacja kryminalnej odsłony jej twórczości, a za tym ambitnym przedsięwzięciem stoi nie kto inny, jak brytyjski publiczny nadawca, BBC One.

Serial na podstawie książek napisanych przez niejakiego Roberta Galbraitha zobaczymy już w sierpniu, a konkretnie dwudziestego siódmego, w niedzielny wieczór. Pierwszy sezon będzie oczywiście odwzorowaniem historii, którą znamy z Wołania kukułki, a pierwsze ujęcia z produkcji zobaczyć można poniżej – i jeśli tak skąpy materiał dowodowy może o czymś świadczyć, to możemy chyba odetchnąć, Tom Burke bowiem wydaje się wcielić w Cormorana Strike’a wprost idealnie.

<

U boku Burke’a, w roli Robin Ellacott, wystąpi Holliday Grainger, którą entuzjaści produkcji historycznych kojarzą zapewne z roli w Rodzinie Borgiów. Kolejnym nazwiskiem, które widzowie o podobnych gustach być może rozpoznają, to Leo Bill – wcieli się on w brata Luli Landry, a wcześniej pokazał się szerszej publiczności w serialu Tabu. Samą Landry zagra Elarica Gallacher. Ta ostatnia miała już do czynienia z adaptacjami Rowling, ponieważ wystąpiła w roli… kelnerki w jednej z części Harry’ego Pottera.

Nie jest to także pierwsze podejście BBC One to twórczości pisarki. Wcześniej stacja wyprodukowała miniserial oparty o Trafny wybór, choć podobnie jak książka, wydaje się, iż nie odbił się szerszym echem na świecie, skupiając głównie uwagę w Wielkiej Brytanii. Z Cormoranem Strikiem może być jednak inaczej – wszakże Galbraith jest jedną z najjaśniej święcących gwiazd kryminału…

Źródło: Digitalspy

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!