„Nightflyers”, nowy serial od George’a Martina potwierdzony

Jak powszechnie wiadomo, George R.R. Martin nigdy nie próżnuje. Zdarza mu się wprawdzie ociągać się nieco z pisaniem kolejnych tomów Pieśni Lodu i Ognia, ale najwyraźniej na innych frontach prowadzi zażarte zmagania. Jakiś czas temu informowaliśmy o tym, że stacja SyFy zamówiła pilot serialu opartego na noweli Martina – i wszyscy mieliśmy chyba nadzieję, że nie był to koniec tej historii.

nightflyers_poster_01Teraz otrzymujemy oficjalne potwierdzenie od stacji. Włodarze zdecydowali się zamówić pełny sezon, a produkcja pierwszego odcinka już ruszyła. Serial stanowić będzie adaptację dzieła George’a Martina z 1980 roku pt. „Nightflyers”, którą w Polsce poznaliśmy jako Nocni najeźdźcy. Za dystrybucję w Stanach będzie odpowiadać najprawdopodobniej któraś z sieci kablowych, natomiast na świecie Netflix.

Za ekranizację odpowiada przede wszystkim Jeff Buhler, który uchodzi za filmowca potrafiące oddać grozę na ekranie – udowodnił to między innymi podczas pracy nad Drabiną Jakubowa. Nie jest to pierwszy raz, kiedy nowela trafia na ekrany, była już bowiem adaptowana pod koniec lat osiemdziesiątych. Co ciekawe, nad serialem będą pracować także osoby, które były zaangażowane w tamten projekt. Sam Martin zaś określa Nightflyers jako opowieść o nawiedzonym statku kosmicznym…

Poniżej można przekonać się, jak wyglądał klimat wersji z 1987 roku.


Źródło: Bloody Disgusting

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!