J.K. Rowling napisze scenariusz nowego filmu w świecie Harry’ego Pottera

Fantastic Beast and Where to Find Them. Ci, którzy interesują się twórczością J. K. Rowling, a szczególnie Harrym, będą wiedzieli, co kryje się pod tą nazwą.

Albo raczej – co się pod nią kryło. Początkowo miał to być niewielki projekt o charakterze komiksowym, z czasem jednak przeradzał się w coraz większą – tytułową – bestię. Dziś włodarze stacji Warner Bros zapowiedzieli, że będzie to trzyczęściowa megaprodukcja filmowa.

Fantastic Beats osadzone zostało siedemdziesiąt lat przed wydarzeniami, które znamy z pierwszej książki o Harrym Potterze. Protagonistą będzie Newt Scamander, zaś sam tytuł zaczerpnięto z podręcznika, którego Harry używa w Kamieniu filozoficznym.

A tło książkowe? Oczywiście jest, choć nie takie, jak moglibyśmy przypuszczać. Historia opiera się o tzw. Magiozologię, czyli Fantastic Beasts Magiozoology – kompendium, które Rowling napisała w 2001 roku aby zebrać fundusze na cele charytatywne.

Ale to nie wszystko. Autorka ma również zadebiutować jako scenarzystka. Napisanie scenariusza zaproponował jej sam szef Warner Brosa, Kevin Tsujihara.
Na chwilę obecną nieznany jest reżyser ani obsada. Niewątpliwie jednak nowa trylogia odniesie sukces – nazwisko Rowling jest gwarancją samą w sobie.

Źródło: The Guardian | Fot. Executive Office of the President of the United States

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!