Nowy Grisham. 30 kwietnia wrócimy do miejsca, gdzie wszystko się zaczęło…

Końcem miesiąca ukaże się powieść Czas zapłaty, autorstwa mistrza thrillera prawniczego, Johna Grishama. Poniżej obejrzeć możecie klimatyczny zwiastun tej pozycji, a poniżej przeczytać kilka informacji na jej temat.

Dla obeznanych w języku language, polecamy fragment oryginału, dostępny na stronie wydawcy.

 

30 kwietnia trafi do księgarń najnowsza powieść John Grishama – autora, który jak twierdzą liczni recenzenci, zagarnął dla siebie gatunek thrillera prawniczego. Czas zapłaty (tytuł oryg. Sycamore Row) to luźna kontynuacja Czasu zabijania, który w 1996 roku został mistrzowsko i w gwiazdorskiej obsadzie przeniesiony na ekran przez Joela Schumachera. Książka jest powrotem do historii i postaci, które sprawiły, że John Grisham stał się ulubionym pisarzem amerykanów. Ćwierć wieku po opublikowaniu swojej pierwszej słynnej powieści autor nadal pozostaje niedoścignionym mistrzem gatunku.

czas-zaplaty-miekkaProces Carla Lee Hayleya, oskarżonego o zabójstwo dwóch mężczyzn, którzy zgwałcili i skatowali jego dziesięcioletnią córkę, miał otworzyć Jake’owi Brigance’owi, adwokatowi Carla drogę do sławy i pieniędzy. Tymczasem trzy lata po wygranym procesie, który wstrząsnął nie tylko Clanton w Missisipi, ale i całym stanem, Jake pozostaje małomiasteczkowym prawnikiem i ledwie wiąże koniec z końcem. Czy realizacja testamentu, którym zamożny, umierający na raka płuc Seth Hubbard wydziedziczył całą swoją rodzinę i przekazał majątek czarnoskórej pokojówce, odmieni wreszcie jego los? Jake Brigance będzie się musiał dobrze napocić, by przekonać ławę przysięgłych, że Seth Hubbart był w pełni władz umysłowych, kiedy zapisywał dziewięćdziesiąt procent majątku swojej czarnoskórej gosposi, i że nie został przez nią zmanipulowany. Szczególnie, że w ławie przysięgłych zasiadają obywatele okręgu Ford, w którym biali mieszkańcy stanowią znaczną większość. Czyżby miała się powtórzyć sytuacja sprzed trzech lat, kiedy to Clanton tak wyraźnie podzieliło się na czarnych i białych? Czy znów zapłoną krzyże? I wreszcie, jaką rolę odgrywa w całej historii mały kawałek ziemi, zwany „Sycamore Row”?

John Grisham to niewątpliwie jeden z najpopularniejszych pisarzy współczesnych. Autor trzydziestu powieści, w tym czterech dla młodzieży, fabularyzowanego reportażu oraz zbioru opowiadań. Jego książki, tłumaczone na czterdzieści języków, rozeszły się już na całym świecie w nakładzie ponad 275 milionów egzemplarzy. Dziewięć z nich zostało zekranizowanych. Dwadzieścia siedem lat temu, będąc młodym adwokatem, Grosham zarabiał na życie pracując w niewielkiej kancelarii po siedemdziesiąt godzin tygodniowo. Po pracy oddawał się swojemu hobby – pisarstwu. Gdy podczas jednej ze spraw usłyszał zeznania zgwałconej, dwunastoletniej dziewczynki, głęboko poruszony jej historią zaczął pisać powieść o ojcu, który sam wymierza sprawiedliwość oprawcy swojej córki. Po trzech latach ukończył Czas zabijania, swoją pierwszą powieść, która przyniosła mu światową sławę i umożliwiła uczynienie z pisarstwa nie tylko hobby, ale i zawodu. W 2011 pisarz otrzymał prestiżową nagrodę literacką Harper Lee.

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!