John Green wśród najbardziej wpływowych ludzie Time

Nie wystarczy być autorem bestsellerów New York Timesa, by trafić na tę listę. Do tego najwyraźniej potrzeba jeszcze kilku rzeczy.

john2Jeśli jesteście zainteresowani, dobrze byłoby, gdybyś prowadzili kanał na YouTubie (i nazwali go vlogbrothers). Powinniście też corocznie organizować zjazd dla vlogerów (i nazwać go VidCon). Oprócz tego przydałoby się, byście byli królami internetu – choćby poprzez dominację tumblra. Wówczas magazyn „Time” być może umieści Was na liście najbardziej wpływowych ludzi.

Jakie cechy trzeba mieć ponadto? Shailene Woodley, która na łamach „Time’a” przygotowała kilka słów na temat Johna Greena, twierdzi, że pisarz ten ma w sobie coś z proroka. Jednak nie daj Boże w biblijnym sensie. Chodzi o to, że Green potrafi przewidywać pewne powiązania pomiędzy tym, co można zaoferować danej grupie odbiorców. Dzięki temu ma tworzyć siatkę internetowego contentu, który czyni z niego człowieka uniwersalnego.

Większość zwraca uwagę na to, że Green poprzez swoje książki staje się głosem całego pokolenia nastolatków. Woodley twierdzi jednak inaczej – argumentuje, że John Green jest raczej słuchaczem głosów tego pokolenia; że dostrzega zarówno jego mocne, jak i słabe strony, jednocześnie kładąc największy nacisk na inicjację w wielu sferach życia, jaka wiąże się z dojrzewaniem. Autorka podkreśla również, że Green nie zamyka się jedynie na głos nastolatków – słucha każdego, analizuje, ciekawi się i bada poszczególne jednostki. A tym samym, inspiruje je, by również to robiły.

Źródło: The Time | Fot. Ashley-May | Genevieve719 via flickr

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!